Info

PRVÉ KROKY

Stojíte pred vážnym rozhodnutím. Kúpou netradičného pracovného psa. Nie je to bytový doplnok a nie je to hračka, ktorá sa dá po použití odložiť do poličky na neurčitú dobu. Je to živý tvor! A Ako každý živý tvor má geneticky dané svoje potreby. Zo začiatku musíte byť pripravení na 24 hodinovú “materskú”. To znamená hrou naučiť šteňa základným návykom, chodiť pravideľne venčiť (vždy pred predpokladanou potrebou), vymýšľať pre psa rôzne činnosťi, hry …  Jednoducho  “materská” na plný úväzok.
Niet väčšieho nepriateľa interiéru Vášho bytu / domu ako unudený pes, ktorý si musí vymýšľať zábavu. Roztrhané koberce, dokúsaný nábytok, poškrabaná stena … nie je prejav zlého psa, je to chyba majiteľa, ktorý nepozná potreby psa.

Pred rozhodnutím je vhodné sa veľa pýtať. Nie len chovateľa ( ktorý má záujem predať ), ale aj iných majiteľov. Chodiť na výstavy, čítať články …. Predídete tým rozčarovaniu z Vášho nového štvornohého člena rodiny.

V prvom roku života šteňaťa sa modeluje jeho myseľ a charakter. Ak sa mu Vy budete venovať s láskou, s dostatkom hier a bez zloby či stresu, Vaša výchova bude úspešná a aj výcvik bude jednoduchší. Všetky neduhy či zlozvyky je potrebné odstrániť v tomto období nenásilnou formou hry. Komplexný prístup k psovi počas prvého roka sa Vám premietne do zvyšku života psa.

© 2011 Louisiana Catahoula Leopard Dog Suffusion theme by Sayontan Sinha